Pristagare i Fälttävlan 2018, klass A, B, C, D och E.

7 Nov 2018

Bilder och bedömning ligger under medlemssidorna. 

 

Vi tackar vår Jury som har ställt upp. 
Klass A Håkan Jernehov Klass B Martine Heyvaert, Klass C Carola Jonasson Klass D Marietta Helmvee Klass E John Hagby

 

Klass A

Guld

Namn Mia Elnif

Bildtitel Manpower

 

Silver

Namn Renée Jonson

Bildtitel Reservatets väktare

 

Silver

Namn Margareta Holgersson

Bildtitel Lightspot

 

Brons

Namn Tore Johansson

Bildtitel Happy day

 

Brons

Namn Anette Cederlund

Bildtitel 1 2 3

 

Totalt 5 plaketter

Inga diplom

 

-------------------------------------------------

 

Klass B

Guld

Namn Tore Johansson

Bildtitel Säveån 1 2 3

 

Silver

Namn Karin Cronholt

Bildtitel Spår av regn 1 2 3

 

Silver

Namn Anette Cederlund

Bildtitel Ink 1 2 3

 

Brons

Namn Renée Jonson

Bildtitel Happy 1 2 3 

 

Brons

Namn Mia Elnif

Bildtitel Maternity 11 2 3
 

Brons

Namn Margareta Holgersson

Bildtitel Love 1 2 3 

Totalt 6 plaketter

 

Klass B

Diplom

Namn Camilla Johansson

Bildtitel Nitar 1 2 3 

 

Totalt 1 diplom

 

---------------------------------------------

 

Klass C

Guld

Namn Margareta Holgersson

Bildtitel Lines

 

Silver

Namn Tore Johansson

Bildtitel Par

 

Silver

Namn Renée Jonson

Bildtitel Glädje

 

Brons

Namn Mia Elnif

Bildtitel Happiness

 

Brons

Namn Renée Jonson

Bildtitel Elegans

 

Brons

Namn Margareta Holgersson

Bildtitel Bokeh

 

Totalt 6 plaketter

 

Klass C

Diplom

Namn Tore Johansson

Bildtitel Promenad

 

Diplom

Namn Mia Elnif

Bildtitel Surprice

 

Totalt 2 diplom

 

-----------------------------------------------------------

 

Klass D

Guld

Namn Anette Cederlund

Bildtitel Chair with a view

 

Silver

Namn Mia Elnif

Bildtitel Frukt coctail

 

Silver

Namn Anette Cederlund

Bildtitel Have seat

 

Brons

Namn Camilla Johansson

Bildtitel Intill ån

 

Brons

Namn Tore Johansson

Bildtitel Tittar fram

 

Brons

Namn Mikael Klementsson

Bildtitel Flicka med häst 

Totalt 6 plaketter

 

Klass D

Diplom

Namn Karin Conholt

Bildtitel Lampan

 

Diplom

Namn Renée Jonson

Bildtitel Gränsland

 

Diplom

Namn Camilla Johansson

Bildtitel Välkommen in 

 

Diplom

Namn Patrik Lindqvist

Bildtitel Speglingar

Totalt 4 diplom

 

--------------------------------------------------------------

 

Klass E

Guld

Namn Mia Elnif

Bildtitel Grapelady

 

Silver

Namn Renée Jonson

Bildtitel Integritet

 

Silver

Namn Mia Elnif

Bildtitel Bananas

 

Brons

Namn Anette Cederlund

Bildtitel Björn Borg

 

Brons

Namn Monica Hörnlund

Bildtitel Flicka i spegeln

 

Brons

Namn Renée Jonson

Bildtitel Gentleman

 

Totalt 6 plaketter

Inga Diplom

 

 

Please reload